Współpracujemy z 

Skontaktuj się z nami !     Chętnie odpowiemy na pytania telefon: 48 603 152 994

Sarbinowo to maleńka, nadmorska miejscowość, o charakterze typowo letniskowym. Jej położenie w pasie nadmorskim, nieopodal kurortów Mielna i Ustronia Morskiego oraz obok letnisk Gąski i Chłopy zapewnia wiele atrakcji w pobliżu oraz możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Sarbinowo to miejscowość głównie dla rodzin z dziećmi. Brak jest tutaj dyskotek czy szaleństw do „białego rana”.

Turyści co roku chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży. I pomyśleć, że na początku XX wieku morze próbowało zagarnąć Sarbinowo, stale podmywając jego brzegi! Aby temu zapobiec, wzdłuż plaży wybudowano kilometrowy, kamienno-betonowy mur oporowy. Dzięki niemu zagrożenie pochłonięcia przez morskie fale minęło, a turyści zyskali kamienny deptak służący spacerom wzdłuż plaży. 

Dodatkowo w roku 2014 została oddana do użytku promenada z kilkoma zejściami, w tym również ze zjazdami dla osób niepełnosprawnych. Na promenadzie usadowione są ławeczki, dzięki czemu spacerowicz może przycupnąć i spokojnie podziwiać uroki Bałtyku.

Latem na plaży pojawiają się liczne atrakcje dla dzieci oraz bary sezonowe.

Głównym zabytkiem i punktem orientacyjnym Sarbinowa jest neogotycki, dziewiętnastowieczny kościół ze strzelistą wieżą, posiadający piękne witraże. Spacerując po Sarbinowie warto też zwrócić uwagę na dziewiętnastowieczną, zabytkową chałupę szachulcową.

Sarbinowo rozciąga się wzdłuż pięknej, piaszczystej plaży pomiędzy miejscowościami Gąski oraz Chłopy. To właśnie ona jest największą atrakcją miejscowości. Latem pojawiają się na niej nie tylko turyści, ale też liczne bary z chłodnymi napojami oraz przeróżne atrakcje dla dzieci. Wejść na wyznaczone, 100-metrowe kąpielisko można od ul. Nadmorskiej obok kościoła. Na plaży znajduje się również drewniane molo, z którego jeszcze wyraźniej widać wody Bałtyku.

Plaża jest nie tylko doskonałym miejscem na wypoczynek, ale co więcej - świetnie wpływa na nasze samopoczucie. Rozgrzany piasek poprawia metabolizm i przyspiesza krążenie krwi, poprawiając działanie wielu organów wewnętrznych, relaksując i rozluźniając mięśnie.

Przechadzając się wzdłuż brzegu można znaleźć wiele kolekcjonerskich skarbów: muszle, bursztyny czy wyrzeźbione szkiełka. W dodatku, odprężające kąpiele słoneczne, budowanie zamków z piasku, czy też pluskanie się w morskiej wodzie, skutecznie uprzyjemnią każde wakacje

Jednym ze starszych budynków w Sarbinowie jest zabytkowa chata rybacka z 1804 roku. Konstrukcja chaty to typowy przykład budowli szachulcowej z zastosowaniem - w tym przypadku - drewna dębowego.

Bardzo charakterystyczne jest wykonanie dachu. Zarzucona na niego plecionka z trzciny i witek, a także glina wymieszane są z wiórami i trocinami. Taka konstrukcja doskonale chroniła niegdyś przed deszczami.

Biorąc pod uwagę elewację frontową budowli, jest to typ chaty wąsko-frontowej. Elewacja budynku jest biała i poprzeplatana drewnem pomalowanym na ciemne kolory, dlatego właśnie nazywa się taką budowlę szachulcową.

Obecnie, w dawnej chacie znajduje się karczma Oberża.

Latarnia Morska w Gąskach postawiona została w latach 1876-1878, a wysokość jej wieży sięga aż 49,80 m. Jej podstawowym budulcem jest cegła, którą podczas budowy dowożono statkami i wyładowywano na specjalnie postawionym pomoście.

Latarnia jest obecnie administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona dla zwiedzających. Z jej szczytu dostrzec można malowniczy widok na Morze Bałtyckie, a także sąsiednie miejscowości: SarbinowoChłopy,Mielno i Unieście.

Cały zespół latarni morskiej, w skład którego wchodzą sama latarnia, dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur wpisane są do rejestru zabytków.

Latarnia pełni funkcję jednej z 11 stacji brzegowych na polskim wybrzeżu, systemu AIS-PL, projektu HELCOM, umożliwiającego automatyczne monitorowanie ruchu statków w strefie przybrzeżnej. Antena stacji w Gąskach ma wysokość 50 m. Obecnie w laternie umieszczona jest soczewka pierścieniowo-bębnowa z 1500 W żarówką.

 

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim - Park wodny Helios oferuje od 2010 r baseny zewnętrzne, sezonowe:

- basen sportowy z częścią rekreacyjną, o wymiarach 25x24m i głebokości 0.9-1.35m

- zjeżdżalnię płaszczyznową o długości 15 m oraz rurową o długości 30m

- plażę trawiastą

- plac zabaw dla dzieci

- korty tenisowe

(Woda w nieckach jest podgrzewana energią z solarów.)

Pierwszy pomost, usytuowany przy sanatorium Strandschloß (Zamek Plażowy, Pałac Nadbrzeżny) został zbudowany w 1881. Była to konstrukcja drewniana, w kształcie litery T, mająca około stu metrów długości. Na jej końcu znajdowała się przystań dla małych żaglowców. Historyczne molo zostało zniszczone w czasie II wojny światowej.

Współcześnie istniejące molo zostało oficjalnie otwarte 19 czerwca 1971. Konstrukcja ma długość 220 metrów i szerokość 9 metrów, a pomost spacerowy znajduje się około 4,5 metra nad poziomem morza. Na końcu pomostu znajduje się dwupoziomowa głowica, która może być wykorzystana jako przystań dla małych statków wycieczkowych.

W 2014 przeprowadzono generalny remont obiektu wartości 3 mln zł (otwarcie nastąpiło 27 listopada 2014)[1]. W trakcie remontu założono m.in. iluminację świetlną obiektu.

ZABAWY

ZOBACZ

 SARBINOWA

ZOBACZ

 RELAKSU

ZOBACZ

 MAGIJA

 

 

 

 Chętnie odpowiemy na pytania tel 603 152 994

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZABAWY

ZOBACZ

 SARBINOWA

ZOBACZ

 RELAKSU

ZOBACZ

 MAGIJA

 

 

 Chętnie odpowiemy na pytania tel 603 152 994